Spheare Dome Çadır 4.4

Spheare Dome Çadır 4.4

Spheare Dome Çadır 4.4

JEODEZİK KUBBE ÇADIR 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün yarattığı pandemi ile birlikte hayatımıza giren biraz yalnızlaşma ,biraz doğaya dönüş ,en az kişiyle temas gibi zorunlu bir yaşam tarzıyla beraber çekirdek ailemiz ile beraber geçireceğimiz izole bir tatil istediği ile yeni ve farklı yapılar arayışına giren insanlara ekonomik ve modüler ürün sunma istedği ile üretilmeye başlanan bu ürünler kısa sürede popüler olup en çok tercih edilen konaklama alanı olmayı başardı.

Jeodezik kubbe çadır geometrik şekillerden oluşan hem göze hitap eden hemde ekonomik olmasından ötürü en çok tercih edilen yapılar arasında. Hem ahşap iskelet hem çelik iskelet olarak yapılabildiği gibi üzeri özel bir branda ile kaplanıp çadır görünümüne kavuşuyor. 4 mevsim kullanılabilir olmasını sağlayan ise içine yapılan abba denilen hem ses hem ısı izalasyonu sağlayan bir yalıtım malzemesi ile kaplanıyor olması. En iyi yalıtımın hava olması sebebiyle yalıtımın rahatsız edici görüntüsünü yok etmek için üzerine özel antibakteriyel leke tutmayan oldukça geniş bir renk yelpazesi olan bir kumaşla hava boşluğu yaratarak özel bir kaplama tekniği uyguluyoruz. Bu sayede hem görüntü hem izolasyon için mükemmel görüntüye ulaşılıyor.

İçinde yada zemin oluştururken beton kullanılmadığı için imar konusunda hiç bir sıkıntı yaratmayan bu ürünler bir gün gibi kısa sürede kurulabilme özelliği yüzünden zamandan tasarruf sağlayarak işletmecileri uzun inşaat sürecinden kurtarıyor.

Bu yapıların diğer bir özelliği ekolojik yapıya uygun olmaları güneş enerjisi gibi panellerle çevreye ve doğaya dost yapılar haline getirilmesi olarak söylenebilir. Şekillerinden ötürü her yönden pencere açılabildiği için ışık alma seviyesi çok yüksektir aynı şekilde ısı dağıtımı da yüksek olduğu için içeriyi ısıtmak yada soğutmak için çok fazla enerjiye gerek olmadığından oldukça ekonomik bir ürün olmasıda sayabileceğimiz etkiler arasında.

En çok sorulan ve merak edilen konulardan olan kar ve rüzgar dayanımına gelecek olursak bir nevi örgü mantığı ile üretim yapıldığından üzerinde büyüklüklerine göre tonajlı yükleri kaldırabildiği gibi rüzgar yapıları itibariyle düz bir yapıya yaptığı etki yerine bunları yalayıp geçer ayrıca yaptığımızdan yere sabitlemesinden dolayı bu yalamanın bile hiç bir etkisi olmaz. Ayrıca deprem gibi doğa olaylarında son derece güvenilir olması ayrı bir dikkat çekici özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

Yukarıda size bu yapıların genel olarak bazı özelliklerini anlatmaya çalıştık. Umarım karar vermenize yardımcı olmuştur. Diğer merak edilen konuları ayrı bir blog yazımızda sizlere anlatacağız.

Esin Mobilya olarak bize duyduğunuz güvene ve ilgiye teşekkür ederiz.